Naujienos

Kuo įsiminė 2017 m. pasaulio čempionatas?

2017-09-05 | Judoinfo.lt

 

(Nuotrauka: IJF)

 

Rugsėjo 3 d. Budapešte pasibaigė net 7 dienas trukęs pasaulio vyrų ir moterų dziudo čempionatas, tad portalas Judoinfo.lt nori trumpai apžvelgti įdomiausius šio čempionato įvykius.

 

 

Varžybų prizinis fondas

 

2017 m. Pasaulio čempionatą išties galima pavadinti pavykusiu. Tą liudija sportininkų, trenerių atsiliepimai,  gausus čempionato dalyvių ir žiūrovų skaičius, stambaus čempionato rėmėjo - "Suzuki" vardas bei šešiaženklę sumą perkopęs prizinis fondas - šiais metai jis siekė net 1 000 000 JAV dolerių. 798 tūkst. buvo skirti individualių varžybų , o 200 tūkst. - komandinių varžybų prizininkams ir jų treneriams. Ši suma yra rekordinė ir net du kartus viršija ankstesniojo Pasaulio čempionato prizinį fondą.

"Nuo šiol taip bus visada. Norime, kad mūsų sportininkai turėtų galimybę iškovoti ne tik medalius ir šlovę, bet gautų ir finansinę naudą" - kalbėjo IJF prezidentas M. Vizer.

 

(Nuotrauka: IJF)


 

Naujasis komandinių varžybų formatas

 

Paskutiniąją čempionato dieną tradiciškai vyko komandinės varžybos, tačiau šį kartą jos vyko jau pagal naująjį, maišytų komandų formatą. Kiekvieną komandą sudarė 3 moterų ir 3 vyrų kategorijos. Ši naujovė susilaukė įvairių atgarsių, vieni buvo patenkinti, kad nebeliko išsiskirstymo, todėl vienu metu galima stebėti ir vyrų, ir moterų kovas, kiti liko nusivylę, nes sumažėjusio svorio kategorijų skaičiaus. Kaip bebūtų ši naujovė išliks, bent jau iki artimiausių olimpinių žaidynių.

 

(Nuotrauka: IJF)


 

Japonų dominavimas

 

Sunku patikėti, tačiau per visą bendrų (vyrų ir moterų) Pasaulio dziudo čempionatų istoriją japonai dar nei karto nebuvo užleidę savo pozicijos bendroje medalių įskaitoje, tad jų pergalė šiame čempionate tapo įprastu dalyku. Sporto šakos pradininkai artimiausius savo persekiotojus - prancūzus, aplenkė net 5-iais aukso medaliais. Individualiose varžybose japonai iškovojo 7 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalius, o komandinėse varžybose užtikrintai iškovojo auksą.

 

 


 

Ginčytina pergalė finale

 

Svarbiausioje svorio kategorijos iki 73 kg. kovoje  susitiko abu finalo verti varžovai: 1-asis reitingo numeris - S. Hashimoto (Japonija) ir 2016 m. olimpinių žaidinių vicečempionas - R. Orujov (Azerbaidžanas). Per pagrindinį kovos laiką Azerbaidžano atstovas buvo aktyvesnis ir atliko daugiau atakos veiksmų. To pasekoje Japonas gavo vieną įspėjimą, tačiau to neužteko ir abiems imtynininkams teko kovoti toliau iki pirmojo veiksmo. Praėjus papildomo laiko minutei įtampa pasiėkė aukščiausią tašką. Iš pradžių buvo neužskaityta azerbaidžaniečio kontrataka, o netrukus užskaitytas labai abejotinas japono veiksmas. Keistu teisėjos sprendimu pyktinosi tiek žiūrovai, tiek varžybų komentatoriai, tačiau sprendimas buvo galutinis ir Japonijai atiteko dar vienas aukso medalis.


 

Apmaudi portugalo klaida

 

Jeigu vaikystėje sportavote dziudo, tai tikriausia pamenate kaip treneris sakydavo: "Nesustok, kol neišgirdai teisėjo komandos". Portugalijos sportininkas A. Egutidze (-81 kg) šią pamoką turbūt praleido ir šiame čempionate dėl to smarkiai pasigailėjo. Būkite atidūs ir klausykite ką sako treneriai!

 


 

-81 kg ir -90 kg sensacijos

 

Jeigu pirmas tris dienas galima buvo pavadinti "japonų viešpatavimo dienomis", tai ketvirtadienis ir penktadienis tapo "sensacijų diena". Retas būtų patikėjęs, kad svorio kategorijose iki 81 ir iki 90 kg. čempionais taps vokietis A. Wieczerzak (-81 kg) ir vos 21 m. serbas N. Majidov (-90 kg). Suprantama, kad  abu sportininkai nėra naujokai ir per savo karjerą jau yra iškovoję vieną kitą  trofėjų, tačiau šiose varžybose favoritais buvo laikomi visai kiti sportininkai. Netikėtumu tapo ne tik naujieji čempionai, bet ir jų priešininkai finalinėse kovose. Sidabro medaliais pasipuošė italas M. Marconcini (-81 kg) ir slovėnas M. Zgank (-90 kg). 

 

(Nuotrauka: IJF)


 

T. Rineris vos neliko be aukso

 

Gyva dziudo legenda - Tedi Rineris iškovojo jau 9-ajį  pasaulio čempiono titulą, tačiau šį kartą tai padaryti jam buvo itin sunku. Nedaug trūko, kad finale vietoje prancūzo būtume išvydę 22 m. gruziną G, Tushisvili, kuris po užtikrinto triumfo šių metų Europos čempionate, daugelio buvo laikomas pagrindiniu T. Rinerio priešininku.

Ilgai laukta kova įvyko jau šio čempionato pusfynalyje. Stebint gruzino nusiteikimą atrodė, kad pergalė prieš nenugalimą varžovą jam reiškė daug daugiau nei pasaulio čempionato medalis. Per pagrindinį kovos laiką abu sportininkai nesugebėjo išsiaiškinti kuris stipresnis.  Viskas paaiškėjo per pratęsimą, kurio metu beveik įvyko tai ko daugelis laukė - T. Rineris netikėtai buvo pargriautas ant kilimo. Kuom baigėsi šį intriguojanti kova pažiūrėkite patys...

 


Jeigu Jums patiko ši naujiena spauskite "Patinka" bei pasidalinkite ja su savo draugais.  Taip pat siūlome prisijungti prie mūsų Facebook puslapio, kuriame reguliariai džiuginsime Jus įdomiais straipsniai ir naujienomis apie dziudo